חידוש טכנולוגי והימנעות מהעתקות - יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


חידוש טכנולוגי והימנעות מהעתקות

העשור האחרון התאפיין בחידושים טכנולוגיים שהופיעו בזה אחר זה וששינו את חיינו מן הקצה אל הקצה. קצרה היריעה מלהכיל את כל החידושים המהפכניים שהגיעו מתחומים שונים כמו למשל מתחום הרפואה, התקשורת, הבידור והתחבורה שכל אחד בדרכו שלו נחשב לפורץ דרך בתחומו. עם זאת, אין ספק שישנם שני קווי דמיון שמשותפים לכל אחד ואחד מהחידושים שהפכו את החיים שלנו לנוחים יותר, פשוטים יותר או פשוט מהנים יותר.

הרווח הכספי

הקו המשותף הראשון הוא כמובן הרווח הכספי. מן הסתם כל המצאה או פיתוח חדש שמסייעים לקידום האנושות בכמה צעדים אם לא יותר, בסופו של דבר מלבד התרומה לאנושות, תורמים  גם לחשבון הבנק של המפתח או של החברה המפתחת. בעידן שצמא לחידושים טכנולוגיים, כל פיתוח חדש זוכה לתפוצה מהירה שלא הייתה שנייה לה לאורך כל ההיסטוריה האנושית ותופעה זו כמובן מתורגמת לכסף או ליתר דיוק, להרבה כסף.

ההגנה על ההמצאה

הקו השני המשותף לכל החידושים האחרונים ועל מנת לקבוע זאת באופן מוחלט אין באמת צורך להתייחס לכל חידוש וחידוש בנפרד,  הוא שכולם ללא יוצא מן הכלל נהנים מהגנות מפני העתקה. בעידן המידע שבו אנחנו חיים, פשוט מאי פעם ליצור העתקים של טכנולוגיות קיימות ולחקות אותן כמעט במדויק. לפיכך כיום התחום של ההגנה על הפיתוחים הטכנולוגיים נעשה חשוב במיוחד.

עדות לכך אפשר למצוא בכל אותם משרדים לעריכת פטנטים שניתן למצוא כיום בישראל כמו גם בעולם. עד לא מזמן מדובר היה במחזה נדיר במחוזותינו, אך ככל שרמת המודעות לחשיבות העליונה שיש לשמירה על זכויות הראשונים בחידוש גוברת, כך גדל הביקוש לעורכי פטנטים מקצועיים וכך גם גדל ההיצע בהתאמה.

החשיבות של רישום הפטנט

על מנת ליהנות מבלעדיות ועל מנת לקבל את ההגנה על החידוש הטכנולוגי שכל כולו פרי עמלכם ומוחכם הקודח, הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לדאוג להתנעה של תהליך רישום הפטנט. רק כך תוכלו להיות בטוחים שבמידה וחס וחלילה גוף מסוים יחליט לעשות בו שימוש מסחרי ללא רשותכם, תזכו לסעדים הקבועים בחוק ויהיה באפשרותכם לעצור את הגניבה.

עם זאת, חשוב להבין כי מדובר על תהליך מורכב ביותר שיכול להימשך גם מספר שנים תמימות ובכל הקשור לרישום פטנטים על חידושים טכנולוגיים, הזמן פועל תמיד לרעתכם. לפיכך ההמלצה של כל המומחים בתחום היא לפנות בשלב מוקדם ככל האפשר למשרד שמתמחה בעריכת פטנטים ובדיני הקניין הרוחני במטרה לזרז את התהליך ובמטרה למנוע מבעוד מועד העתקות ותופעות לא נעימות ומסואבות אחרות כמו למשל ריגול טכנולוגי מצד גורמים שונים.

רק בעזרתם של עורכי פטנטים מקצועיים שמתמחים בדיני הפטנטים העולמיים והישראליים כאחד, ניתן ליהנות מפירות עמלכם ללא חשש מפני גניבות, העתקות ושאר מרעין בישין ויפה שעה אחת קודם.