רגע אחד לפני פיתוח אפליקציה | עו"ד יריב קדם לאפליקציות

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


סטארט-אפ לאפליקציה

יש לך רעיון לאפליקציה                                                                       

 כיצד יוצאים לעולם עם סטארט-אפ (StartApp) ? 

מה הבעיה? הגנת זכויות יוצרים לאפליקציה באמצעות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי ועל האמצאה באמצעות רישום פטנט, הסכם מייסדים אם יש יותר מיזם אחד, הסכם פיתוח עם חברת הפיתוח, תנאי שימוש לאפליקציה מול המשתמשים, רישום חברה, הסכם השקעה, הסכם לשיווק האפליקציה לאחר שתעלה ל- App Store ו/או ל- Google Play וכו', מיתוג ורישום סימן מסחר, ולקינוח – אקזיט מתוק….

הגנה משפטית על הרעיון לאפליקציה

בכל מקרה, קבלו את הטיפ הבא – השלב הראשון להקמת סטארט-אפ לאפליקציה הוא בראש ובראשונה פורמט זכויות יוצרים בינלאומי. הפורמט מבוסס על אפיון משפטי רחב של האפליקציה (או אתר אינטרנט/תוכנה/רשת חברתית…), המאושר נוטריונית ומקבל תוקף בינלאומי. בכך אנו מעגנים את בסיס הקניין הרוחני של המיזם ומקבלים בו-זמנית מכשיר אפקטיבי הן להגנה משפטית מפני הפרת הזכויות במיזם, הן ליצירת הרתעה מעשית, הן לרכישת מוניטין והן למינוף פיננסי ע"י השקעה, הנפקה, רכישה או הלוואה. במקביל בוחנים אפשרות לפטנט, וממשיכים ביתר השלבים.

יישום ה- StartApp, מהלכה למעשה

כדי להוציא סטארט-אפ לאפליקציה אל הפועל, יש להצטייד יחד עם פורמט זכויות יוצרים בינלאומי גם בהסכם סודיות ואי תחרות (הידוע גם כ- NDA) המותאם לפורמט ולמיזם כדי לקבל הצעות מחיר לעיצוב, פיתוח ושיווק האפליקציה. עם קבלת החלטה על המעצב, המפתח והמשווק יש להקים חברה בע"מ (ואם יש יותר ממייסד אחד – גם לחתום על הסכם מייסדים) שתחתום על הסכם פיתוח/עיצוב/שיווק, לרשום סימן מסחר על שם החברה או מיתוג הסטארט-אפ ולצאת לדרך. בהיעדר הון עצמי למימון יש לחתום גם הסכם השקעה.

מפת דרכים להקמת סטארט אפ לאפליקציה

הדרך להגשמת חלום הסטארט אפ מרעיון לאפליקציה עוברת דרך הגנת זכויות קניין רוחני, הסכמים משפטיים, הקמת חברה בע"מ וכן דרך משקיעים, מעצבי אפליקציות, רו"ח, חברות לשיווק לאפליקציות ועוד. לשאלה המסובכת מה נכון לעשות ובאיזה שלב יש מענה פשוט באמצעות מפת הדרכים שתעזור לכם למצוא את הנתיב הנכון דרך השלבים ההכרחיים, ואותה תקבלו בייעוץ משפטי אצלנו.

הסכם מכירת אפליקציה

מכירת אפליקציה או תוכנה הינה סוג של אקזיט, כלומר דרך להפיק מזומנים ו/או מניות מהחברה הרוכשת. למשרדנו מעל 15 שנות נסיון בליווי חברות סטארט-אפ ובביצוע עסקאות אקזיט.

מכירת אפליקציה או תוכנה (להלן: "אפליקציה") הינה עסקה שבה הצד המוכר מעביר לקונה את זכויות הבעלות או חלקן בזכויות הקניין הרוחני באפליקציה ובידע הנלווה לפיתוחה, להבדיל מרשיון שימוש באפליקציה המותיר את זכויות הבעלות אצל המוכר. מכירת הזכויות באפליקציה נבדלת אף ממכירת חברה או מניות בחברה שבבעלותה האפליקציה. מי שקונה את זכויות הבעלות באפליקציה או חלקן הופך לבעלים של הזכויות שקנה, בתמורה לכסף, מניות, או תמורה מוסכמת אחרת. זכויות הבעלות באפליקציה כוללות את כל הזיקות כלפיה לרבות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי לאפליקציה, ידע מקצועי (Know-how), סודות מסחריים ייחודיים, תוצרים כגון קוד מקור ועיצובי מסך, הסכמים ורשיונות רלבנטיים, ועוד.

ייעוץ וליווי סטארט-אפ לאפליקציה משלב הרעיון

כמשרד העוסק מעל 15 שנה בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ משפטי לגבי תהליך הקמת סטארט-אפ החל מהגנת הרעיון בפטנט או בפורמט זכויות יוצרים בינלאומי, וכלה באקזיט. עדיין בערפל? צרו קשר עכשיוליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים


m>