תביעת העתקה של אפליקציה - יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


תביעת העתקה של אפליקציה

בהעתקת אפליקציה, תוכנה, או תכנים של אתר אינטרנט (להלן יחד: "אפליקציה"), יש לטפל באופן מיידי עקב הגישה הבלתי אמצעית שיש אליהם ע"י אינספור אנשים דרך המרחבים הוירטוליים השונים – האינטרנט, App Store, Google Play, וכו'. משרדנו עוסק מעל 15 שנים בתביעות העתקה של קניין רוחני וטכנולוגיה מסוגים שונים, לרבות מכתבי התראה, צוי מניעה/חיפוש/תפיסה ותביעות כספיות.

לתיאום ייעוץ משפטי צרו קשר בטלפון 03-6543210 או באימייל OFFICE@KEDEM-LAW.CO.IL.

הוכחת העתקה של אפליקציה

לעיתים קשה לדעת אם האפליקציה הדומה הועתקה או פותחה באופן עצמאי ללא העתקה (פעולה שאינה מפרה זכויות יוצרים) ומתי. במקרה כזה נטל ההוכחה עובר לצד בעל האפליקציה הדומה אם היתה לו גישה לאפליקציה המקורית ואם הצד בעל האפליקציה המקורית גם מוכיח את הבעלות בזכויות היוצרים באפליקציה מלפני מועד ההפרה, דבר שניתן להוכחה באמצעות פורמט זכויות יוצרים.

הסעדים המשפטיים בתביעת העתקה של אפליקציה

בתביעת העתקה של אפליקציה מתבקשים מספר סעדים בגין הפרת זכות יוצרים, ובמקרים שבהם רשום פטנט, גם בגין הפרת הפטנט. הסעד המרכזי הינו צו מניעה קבוע, אליו נלווית בדרך כלל גם בקשה לצו מניעה זמני, שאם תתקבל תמנע מהצד השני כל פיתוח, מכירה, שיווק, הפצה או שימוש אחר באפליקציה מיד (!) עם קבלת הבקשה, קרי תוך ימים מפתיחת ההליך המשפטי. זאת, עד תום המשפט. במקרים קיצוניים הבקשה נדונה במעמד צד אחד, לעיתים עם בקשה לסעד של חיפוש תוכנות מפרות ותפיסתן, לשם תפיסת אריזות עם האפליקציה ושל מחשבים בהם היא מותקנת. סעד נוסף של התביעה הינו הסעד הכספי, שיכול לכמת את הנזקים בגין ההפרה. לחילופין ניתן לתבוע פיצויים סטטוטוריים מכוח חוק זכות יוצרים וזאת ללא הוכחת נזק בסך של עד 100,000 ₪ לכל סוג הפרה.

ייעוץ וייצוג משפטי בתביעת העתקה של אפליקציה

כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ וייצוג בבתי המשפט בישראל ובחו"ל בתביעות כספיות ותביעות לצווי מניעה, חיפוש ותפישה בגין העתקה של אפליקציות, תוכנות ואתרי אינטרנט.ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים


m>