פטנט על אפליקציה | עו"ד לאפליקציות וסטאראפים יריב קדם יריב קדם

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


פטנט על אפליקציה

ייעוץ וליווי משפטי לרישום פטנט על אפליקציה או תוכנה

לאפליקציה או תוכנה (להלן: "אפליקציה") ישנם שלושה היבטים מרכזיים של קניין רוחני. המרכזי שבהם הינו הגנת זכות יוצרים באמצעות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי. השני הינו הגנת סימן מסחר על המיתוג של האפליקציה (שם/לוגו). השלישי הינו פטנט על אפליקציה המגן על היבטים בעלי אופי טכנולוגי מוחשי של אפליקציה. מתוקף 15 שנות ותק בליווי סטארט-אפים, תוכלו לקבל במשרדנו יעוץ והכוונה איך ניתן להגן על האפליקציה שלכם גם באמצעות פטנט.

לתיאום ייעוץ משפטי צרו קשר בטלפון 03-6543210 או באימייל OFFICE@KEDEM-LAW.CO.IL.

 

פטנט על אפליקציה

בעוד ארה"ב תומכת בגישה ליברלית המאפשרת הגנה רחבה יחסית של פטנט על פיתוח אפליקציה בנוסף להגנת זכות יוצרים, רוב מדינות העולם מתנגדות לתפישה זו ותומכות בגישה כי ההגנה הרלבנטית היחידה היא זכות יוצרים. גישת ביניים, אם כי מחמירה, הקיימת בישראל, מאפשרת רישום פטנט על אפליקציה אך זאת על פי המבחן שנקבע ע"י רשם הפטנטים אסא קלינג בהוראות עבודה חדשות שפורסמו ביום 12/1/2012- "זיהוי קיומו של אופי טכנולוגי מוחשי למוצר או התהליך הנתבעים, או לתוצאת התהליך". גישה זו דומה לגישה האירופאית המחמירה. המבחן "אופי טכנולוגי מוחשי", משמעו, ככלל, ביטוי של תכונות פיזיות בדבר כלשהו עליו מבוצעת האמצאה או באופי הפעולה אותה המוצר או התהליך מבצעים.

רישום פטנט על אפליקציה 

הליך רישום פטנט על פיתוח אפליקציה מתחיל בניסוח בקשת הפטנט והגשת בקשת הפטנט, לרוב בארה"ב. אם האמצאה הינה גם בעלת אופי טכנולוגי מוחשי ניתן יהיה להגישה אף בישראל או באירופה.

ייעוץ וליווי משפטי ברישום פטנט על אפליקציה

כמשרד בעל נסיון של יותר מ- 15 שנים בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, נשמח להקים עבורכם סטארט-אפ לאפליקציה ולספק ייעוץ וליווי משפטי להגנת האפליקציה שלכם באמצעות פטנטים בישראל או בחו"ל, וזאת בנוסף להגנה באמצעות פורמט זכויות יוצרים בינלאומי ואמצעים משפטיים אחרים.ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים