אפליקציה לשיפור התקשורת עם לקויי השמיעה | עו"ד יריב קדם

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


אפליקציה לשיפור התקשורת עם לקויי השמיעה

אפליקציות חברתיות הן ללא ספק האהובות עלי

השילוב בין סטארטאפ וחדשנות לעשייה חברתית וסיוע לבעלי מוגבלויות הוא שילוב קדוש. אפליקציית "סימנים במשבר" היא בדיוק השילוב הזה. והיא ישראלית.
האפליקציה פותחה במכללת תל חי בשיתוף עם המכון לקידום החירש והקואליציה הישראלית לטראומה, וייעודה הראשוני היה להתמודד עם סיטואציות חירום במהלך מבצע צוק איתן. אנשי החירום הבינו שמדובר במצוקה אמיתית בה הם נתקלים כשעליהם לחלץ או לסייע לחירשים, כי הרי לא כולם מכירים את שפת הסימנים.

שפת הסימנים הופכת לנחלת הכלל

"סימנים במשבר" היא בעצם שיחון לקהילת לקויי השמיעה. בדיוק כפי שאתם משתמשים בשיחון עברי-יפני כשאתם מטיילים ביפן, כך אנשים מן השורה יכולים לתקשר עם בעלי לקות באופן שאינו מביך אף אחד מהצדדים. אבל מטרתה העיקרית היא לסייע במצבי חירום.
משפטים כמו "מה קרה לך?", "אני רופא", "אני איתך, אתה לא לבד", מקבלים משמעות עבור האוכלוסיה הזו כשהם באמת מבינים שזה מה שנאמר להם, בשפת הסימנים. חשבו על זה: במצב חירום, במקום לחוש במצוקה כפולה, גם בגלל המצב וגם בגלל תסכול התקשורת, הם יכולים להיות רגועים ולנהל שיח עם גורמי הביטחון וההצלה.

קניין רוחני עם ערך חברתי

בינתיים, האפליקציה כוללת 16 שאלות, 22 משפטי מפתח, שלושה משפטי תמיכה לקורבנות ו-48 מילים כמו מקומות, רגשות, פעלים ועוד. "סימנים במשבר" גם מציעה לוח עליו יכולים לכתוב לקויי השמיעה.
מלבד עברית, האפליקציה תורגמה לאנגלית, רוסית וערבית, השפות המדוברות בארץ.
למה מדובר באפליקציה גאונית? כעורך דין זכויות יוצרים אני חושב, כאמור, שמדובר בשילוב מנצח בין חדשנות לעשייה חברתית. להחזיק בקניין רוחני שמשקף את כל הטוב באוכלוסייה שלנו הוא ערך עליון. האפליקציה כמובן, יכולה להועיל בכל העולם, מה שסולל את הדרך של היזמים לאקזיט.

גם לכם יש רעיון חברתי שניתן להמיר לאפליקציה? אשמח לייעץ בכל הנוגע לקניין רוחני וזכויות יוצרים.

ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים