פתיחת חברה | יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


פתיחת חברה


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/kedemlawco/public_html/wp-content/plugins/visual-form-builder/public/class-form-display.php on line 241

 

Verification

  • Submit

חברה בע"מ הינה אחת הדרכים המרכזיות לנהל עסק תוך גידור סיכונים עסקיים מחד, וביצוע תכנוני מס מאידך, תוך מיתוג העסק בתחומו.

משרדנו מטפל בכל השלבים הדרושים לפתיחת חברה בע"מ ורישומה אצל רשם החברות.

הקמה מהירה של חברה בע"מ

רשם החברות מתחייב לרשום חברה תוך יום עסקים אחד ממועד ההפקדה של מסמכי הרישום לגבי חברת יחיד, ותוך 3 ימי עסקים לחברה עם יותר מבעל מניות אחד.

מה היא חברה?

חברה הינה תאגיד אשר הוקם ומנוהל בהתאם להוראות חוק החברות.

חברה נבדלת מאדם פרטי מחד, ומתאגידים מסוגים אחרים מאידך (כגון שותפויות או עמותות), בתכונות ועקרונות ייחודיים לחברה כגון אישיות משפטית נפרדת מבעלי מניותיה, חישובי מס על פעילותה, מבנה החברה, תהליכי קבלת החלטות מובנים ועוד.

ניתן לפתוח חברה לבעל מניות אחד ("חברת יחיד") או לבעלי מניות רבים, ואף שיש פרוצדורה מעט שונה לפתיחת חברת יחיד, דינה של חברת יחיד כדין כל חברה אחרת.

מתי כדאי  להקים חברה?

היתרון המרכזי שבהקמת חברה בע"מ הינו העובדה שקיימת אישיות משפטית מוגדרת, הנפרדת מבעלי מניותיה, והיא אשר תישא בכל החובות, כמו גם הזכויות שיש לעסק. בכך מבוצעת הפרדה בין בעל/י המניות לעסק על שלל סיכוניו.  שלא כל  עסק יכול לפתוח חברה בע"מ, ומשיקולים של אחריות מקצועית ואישית יהיו בעלי מקצוע מסויימים (כגון עו"ד או רו"ח) שיוכלו להקים חברה ובלבד שאינה בעירבון מוגבל.

שיקול נוספים בפתיחת חברה בע"מ או חברה רגילה הינו שיקול המס, שעיקרו האפשרות של בעל המניות לקבל דיבידנד מרווחי החברה, כאשר המשכורת שהוא מקבל מהחברה מגיעה לשולי מס גבוהים. החלטה לפתיחת חברה מסיבה זו יש לקבל לאחר התייעצות עם רו"ח.

שיקולים נוספים בהקמת חברה הינם, למשל, יצירת מוקד עסקי אחד משותף לשני אנשים או יותר המחליטים לפתוח עסק יחדיו (במקרה כזה יש לשקול אם לפתוח חברה או שותפות), שיקול שיווקי של נראות החברה כלפי חוץ (לקוחות/ספקים), פעילות בחו"ל, וכד'.

אגרה

האגרה הדרושה לרישום חברה בשנת 2012 הינה בסך 2,554 ש"ח.ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים