רישום שותפות | יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


רישום שותפות

הקמת ורישום השותפות

שותפות מאפשרת לשני שותפים או יותר (עד 20 שותפים, ובמקרים מסויימים עד 50 שותפים) לפעול באופן מסחרי כגוף אחד – השותפות. השותפות מהווה מרכז רווח, מוקד מוניטין לפעילות העסקית, ומאפשרת מנגנון משפטי יעיל לחלוקת חובות וזכויות בינך לבין השותפים, תוך ניצול העובדה שהיא "שקופה" לצרכי מס, כדי ליהנות מיתרונות המס של מיסוי יחיד.

לשם רישום שותפות יש לגשת לעורך דין המטפל בכך מול רשם השותפויות. אם אחד או יותר מהשותפים מעוניין להיות שותף מוגבל (בהתחייבויותיו כלפי השותפות), יש צורך להגיש גם הסכם שותפות בעת הרישום (כדי לאפשר לצדדים שלישיים לעיין ולבדוק את מהות ההגבלות). לצורך רישום השותפות יש להגיע לעורך הדין עם תעודת זהות, ולשלם אגרות רישום (נכון עד ליום 31/12/2011 – סך של 916 ש"ח).

פעולותיו של עורך הדין כוללות עריכה והגשה של מסמכי רישום השותפות לרשם השותפויות. בשלב זה יש לבחון אם יש מקום להסכם בין שותפים (או נוסחו), ואת האפשרות שמירת שם השותפות גם כסימן מסחר.

שמירת שם השותפות כסימן מסחר

כאשר יש חשיבות לשם המסחרי של העסק הפועל במסגרת השותפות, ויש כוונה שהשם המסחרי הלז יהיה גם שמה של השותפות כדי לרכוש את הבעלות עליו ולמנוע מאחרים שימוש בשם זה, צריך לרשום את השם גם כסימן מסחר. אמנם רשם השותפויות לא ייתן

לאדם אחר לרשום שותפות בשם זהה או דומה באופן מטעה לשם השותפות שלכם. אולם לרשם השותפויות אין סמכות למנוע, למשל, רישום של שם מתחם זהה. כדי שבית משפט ייענה לבקשה למנוע שימוש מאדם אחר מלעשות שימוש בשם שלכם, הוא יוכל לעשות כן (בהעדר סימן מסחר) רק אם השותפות תוכיח מוניטין משמעותי, ואם יתברר חשש להטעיית לקוחות, ואלו הם נדבכים שקשה לעיתים קרובות להוכיח. סימן מסחר רשום, לעומת זאת, יאפשר לקבל צו מניעה כנגד שימוש בשם דומה כדבר שבשגרהליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים


m>