עורך דין לענייני סטארט אפ | יריב קדם

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


חשיבותו של עורך דין לענייני סטארט אפ

כאשר מקבלים החלטה על הקמת סטארט אפ, יש חשיבות רבה להיוועץ עם גורם מקצועי בתחום-   עורך דין לענייני סטארט אפ. אותו עורך דין  לענייני סטארט אפ מלווה את ההקמה מבחינת היבטים משפטיים שונים. מה מה למשל? בעת הקמת סטארט אפ יש לבחון סוגיות שונות בכל הקשור לנושא זכויות יוצרים, הגנה על שם העסק וכן במקרה של פיתוח תוכנה  או אפליקציה יש לבחון את נושא הרישיון.

כיצד לבחור עורך דין לענייני סטארט אפ

  • ניסיון: בדיוק כפי שאתם מחפשים עורך דין לעניינים אחרים, כך בבואכם לחפש עורך דין סטארט אפ יש לבחור עורך דין מנוסה בתחום כזה היודע לתת לכם את המענה לשאלות אותם תשאלו במהלך העבודה על הפרוייקט. העבודה על הפרויקט הינה עבודה מרגשת למדי ותפקידו של העורך דין הוא ללוות אתכם מבחינה משפטית ולוודא כי אף אחד לא העתיק מכם את הרעיון.
  • בקיאות בפעילות העסקית: אותו עורך דין לא רק צריך להבין בהיבט המשפטי אלא גם לגלות בקיאות בכל הקשור לפעילות העסקית שלכם על מנת שיסייע לכם בצורה הטובה ביותר באמצעות הכלים העומדים לרשותו.
  • תקשורת טובה: בבואכם לבחור עורך דין שילווה את הפרוייקט שלכם, חשוב מאד לבחור עורך דין מקצועי בתחום, כזה היכול לסייע לכם בצורה מוצלחת בכל הקשור לניהול משא ומתן מול משקיעים שונים. אותו עורך דין צריך להיות מישהו שתרצו להסתייע בשירותיו ולקבל את העצות שלו ולכן כדאי לבחור מישהו שאתם מתסדרים איתו.
  • תחקיר: בחיפוש אחר עורך דין, חשוב מאד לנצל את הקדמה ולחפש את כל המידע שאתם יכולים למצוא על אותו עורך דין. כדאי למצוא מאמרים שונים אותם הוא פרסם ולגלות בקיאות בחומר על מנת להגיע מוכנים לפגישה.
  • פגישה: אם הזכרנו את נושא הפגישה, הרי חשוב מאד להגיע לפגישת התרשמות עם עורך הדין.

מה תפיקדו של עורך הדין

במסגרת עבודתו של עורך דין לענייניי סטארט אפ הוא מלווה את אותן חברות החל מהשלב בו הן מחליטות על רעיון דרך ליווי המעניק להם הגנה על הרעיון שלהם. כמו כן, במסגרת תפקידו הוא אחראי על ניסוח וחתימה על חוזים וכן ליווי גיוס כספים הן מגורמים פרטיים והן מגורמים ציבוריים. בנוסף, עורך הדין יספק את שירותיו בהיבט המשפטי במראה של בעיות עם לקוחות. תפקיד לא פחות חשוב הוא ליווי של העסק בעת חתימה על עסקאות שונות. רוב החוזים מנוסחים בשפה מקצועית אותה מבינים עורכי דין ולכן קיימת חשיבות רבה להיוועץ עם עורך דין על מנת שהחתימה על ההסכם תתבצע תוך הבנה מלאה שלכם לגבי אופי המסמך. לא פעם אנשים המעוניינים להקים פרוייקט מסוים לא ממש בקיאים בהיבטים משפטיים וכאן נכנס לתפקידו עורך דין מנוסה.