הסכם אי תחרות - יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


הסכם אי תחרות

ייעוץ משפטי וניסוח הסכם אי תחרות    

סודיות ואי תחרות בסטארט-אפ

בהקמת סטארט-אפ צריך להחתים צדדים שלישיים על הסכם סודיות במקביל להגנת הקניין הרוחני. מדוע צריך להחתים צדדים שלישיים גם לגבי אי תחרות? ההבדל בין הסכם סודיות להסכם אי תחרות הינו שבחתימה על הסכם סודיות על המתחייב לא לגלות לצד שלישי את המידע הסודי שנחשף בפניו, אולם זה לא מונע ממנו לעשות שימוש במידע הזה בעצמו ואף להתחרות ביזם. לפיכך כאשר מעוניינים להחתים מישהו על הסכם סודיות יש לשאוף שיחתום גם על הסכם אי תחרות. ניתן לנסח הסכם אחד שיכלול את התנאים של שני ההסכמים הללו.

הסכם אי תחרות

הסכם אי תחרות הינו הסכם בין יזם, או מי שהוא הבעלים של מידע סודי או זכות קניין רוחני (להלן: "יזם") לבין צד נוסף כגון משקיע, שותף, יועץ, חברת פיתוח, עובד, או אדם אחר, ובו התחייבות שלא להתחרות ביזם. הסכם אי תחרות צריך להגדיר את נושא אי התחרות, וכן להגדיר את משך התקופה שהוא חל. כאשר המתחייב בהסכם אי תחרות הוא עובד, יש מגבלות משמעותיות על האיסור שלו להתחרות, כגון הכללת פיצוי כספי בגין אי תחרות, הגדרת תקופה סבירה לאי תחרות, ועוד. ברוב המקרים רצוי לכלול בהסכם אחד את התנאים של הסכם סודיות, הסכם אי תחרות, ואי שימוש בזכויות קניין רוחני.

ייעוץ וניסוח הסכם אי תחרות

כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ משפטי וניסוח של הסכמי אי תחרות לסטארט-אפים ובכלל.

עוד באותו הנושא: 

מה זה NDA ?ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים


m>