הפרת זכויות יוצרים - יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


הפרת זכויות יוצרים

הליכי משפט על הפרת זכויות יוצרים 

תביעת הפרת זכויות יוצרים

תביעת הפרת זכויות יוצרים מוגשת לשם קבלת צו מניעה, מתן דין וחשבון ותביעה כספית בגין העתקה, חיקוי, זיוף או הפרה אחרת של זכויות היוצרים שלך באפליקציה, משחק, ספר, או יצירה אחרת שיצרת. את התביעה רשאי להגיש בעל זכות היוצרים או בעל רישיון ייחודי.

תביעת הפרת זכויות מוסריות

תביעת הפרת זכויות מוסריות מוגשת לשם קבלת דין וחשבון, סעד כספי וצו מניעה עקב פרסום יצירה שלך לגביה לא ניתן לך קרדיט או עקב כך שנעשה בה סילוף, שינוי צורה, או פעולה פוגענית, שיש בהם לפגוע בכבודך או בשמך. גם במקרה זה סעדי התביעה כוללים ברוב המקרים גם תביעה כספית. את התביעה רשאי להגיש היוצר, ואם נעשתה ההפרה לאחר מותו – קרובי משפחתו (בן זוג, צאצא, הורה או אח).

צו מניעה בגין הפרת הזכויות

התביעה בגין הפרת זכויות היוצרים ו/או הזכויות המוסריות מוגשת לבית משפט השלום או המחוזי, בהתאם לעילה (צו מניעה/כספית) ולסכומי התביעה. במסגרת התביעה ניתן ורצוי להגיש גם בקשה זמנית לצו מניעה לשם עצירת ההפרה עד מועד פסק הדין.

פיצוי סטטוטורי בגין הפרת הזכויות

לפי סע' 52 לחוק זכות יוצרים הפרה של זכות יוצרים או זכות מוסרית היא עוולה אזרחית לגביה ניתן לתבוע נזקים מכוח הוראות פקודת הנזיקין. אולם בית המשפט רשאי לפסוק מכוח חוק זכות יוצרים פיצויים בלא הוכחת נזק בסכום של עד מאה אלף ₪ בשל כל הפרת זכות יוצרים או זכות מוסרית, כאשר הפרות המתבצעות במסכת אחת של מעשים, נחשבים כהפרה אחת. בקביעת גובה הפיצויים, בית המשפט רשאי לשקול גם את היקף ההפרה; משך הזמן שבו בוצעה ההפרה; חומרת ההפרה; הנזק הממשי שנגרם לתובע, להערכת בית המשפט; הרווח שצמח לנתבע בשל ההפרה, להערכת בית המשפט; מאפייני פעילותו של הנתבע; טיב היחסים שבין הנתבע לתובע; תום לבו של הנתבע.

ייצוג משפטי בהפרת זכויות יוצרים

כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי בתביעות הפרה של זכויות יוצרים וזכויות מוסריות.ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים


m>