הפרת מדגם | יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


הפרת מדגם

תביעה לצו מניעה להפרת מדגם

תביעות הפרת מדגם

מדגם נרשם לגבי עיצוב מוצר חדש או מקורי. על העתקה, חיקוי, זיוף או הפרה אחרת של המדגם ניתן להגיש תביעה לשם קבלת צו מניעה להפרתו. בד בבד מוגשת תביעה למתן דין וחשבון ותביעה כספית בגין הנזקים שנגרמו עקב ההפרה.

צו מניעה זמני בגין הפרת מדגם

תביעה הכוללת סעד של צו מניעה להפרת מדגם מוגשת לבית משפט מחוזי ולא לבית משפט השלום. הואיל ועד בירור התביעה ומועד מתן פסק הדין בה עלולה לעבור תקופה של מספר שנים במהלכה יכול המפר להמשיך את ההפרה באין מפריע, רצוי להגיש במסגרת התביעה לצו מניעה, גם בקשה זמנית לצו מניעה. זהו כלי משפטי רב עצמה המאפשר לעצור את ההפרה בתוך ימים, עד סיום ההליכים וקבלת פסק הדין בתביעה כולה.

צווי חיפוש ותפיסה בגין הפרת מדגם

כאשר קיימים מוצרים מפרים אצל הנתבע, מגישים יחד עם הבקשה הזמנית לצו מניעה גם בקשות לצו חיפוש ולצו תפיסה, כדי לחפש ולתפוס אצל המפר את המוצרים המפרים ולמנוע זליגה שלהם לשוק, וכן כדי לעשות בהם שימוש ראייתי. המוצרים שנתפסו באופן זה מוחזקים בנאמנות, בדרך כלל אצל כונס נכסים מיוחד שמונה לצורך זה על ידי בית המשפט.

פיצוי כספי בגין הפרת מדגם

יחד עם הגשת התביעה לצו מניעה, מגישים גם תביעה כספית וכן למתן חשבונות על המכירות של המוצרים ע"י המפר. בהעדר סעד של צו מניעה, התביעה תוגש לבית משפט השלום אם סכום התביעה אינו עולה על 2.5 מליון ₪, ומסכום תביעה זה ואילך- לבית המשפט המחוזי.

ייצוג משפטי בהפרת מדגם

כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי בתביעות הפרה של מדגם.ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים


m>