פטנטים | הפרת פטנט | עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ-יריב קדם

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


הפרת פטנט

צור קשר לייעוץ וייצוג משפטי בתביעה על העתקה, חיקוי, זיוף, או שימוש בלתי מורשה בפטנט.

מתי כדאי לתבוע על הפרת פטנט?

פטנט נרשם לגבי היבטים פונקציונאליים חדשניים של מוצר או תהליך. על העתקה, חיקוי, זיוף, שימוש בלתי מורשה או הפרה אחרת של הפטנט ניתן להגיש תביעה לשם קבלת צו מניעה להפרתו. בד בבד מוגשת תביעה למתן דין וחשבון ותביעה כספית בגין הנזקים שנגרמו עקב ההפרה.
פעמים רבות עצם האפשרות לנקוט בהליכי אכיפה אלו של הפטנט מאפשרת מו"מ בין הצדדים שסיומו הוא הסדרת השימוש בפטנט ברשיון שימוש מסודר כנגד תמלוגים.

צו מניעה זמני בגין הפרת פטנט

תביעה הכוללת סעד של צו מניעה זמני להפרת פטנט מוגשת לבית משפט מחוזי לשם מניעת ההפרה עד קבלת פסק הדין בתביעה העיקרית כדי למנוע מהמפרים להמשיך את ההפרה באותה תקופה. זהו כלי משפטי רב עצמה המאפשר לעצור את ההפרה בתוך ימים, עד סיום ההליכים וקבלת פסק הדין בתביעה כולה.

צווי חיפוש ותפיסה בגין הפרת פטנט

כאשר קיימים מוצרים מפרים אצל הנתבע, מגישים יחד עם הבקשה הזמנית לצו מניעה גם בקשות לצו חיפוש ולצו תפיסה שמטרתם לחפש בחצרי המפר ולתפוס אצלו מוצרים מפרים, שהם בדרך כלל גם נחותים בטיבם, במקום שאלו יימכרו מתחת למחירי השוק וייגרמו נזק לבעלים של הפטנט , וכן כדי לעשות בהם שימוש ראייתי. המוצרים שנתפסו באופן זה מוחזקים אצל כונס נכסים מיוחד שמונה לצורך זה על ידי בית המשפט.

פיצוי כספי בגין הפרת פטנט

במסגרת התביעה לאכיפת הפטנט מגישים גם תביעה כספית וכן למתן חשבונות על כמות המכירות של המוצרים ע"י המפר והתמורה שהתקבלה בעדם.

ייצוג משפטי בהפרת פטנט

כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי בתביעות הפרת פטנטים.ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים