התנגדות לפטנט | יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך






התנגדות לפטנט

ייעוץ וייצוג בהליכי התנגדות לפטנט שיש למנוע את רישומו

מתי יש להתנגד לפטנט?

ישנן שלוש עילות בגינן ניתן להגיש התנגדות לפטנט לפי (סעיף 31 לחוק הפטנטים):
(1) קיימת סיבה שלפיה היה הרשם מוסמך לסרב לקיבול בקשת הפטנט; זהו סעיף שמאפשר בקרה על שיקול דעת הרשם לעצם קיבול הבקשה, על מנת למנוע את רישום הפטנט.
(2) האמצאה אינה כשירת-פטנט לפי סעיף 4(2) לחוק. סעיף זה מאפשר להעביר לרשם מידע חיצוני על פרסומים קודמים למועד ההגשה, שאולי לא היו מונחים לפניו בעת ההחלטה על קיבול הבקשה, אף זאת כדי למנוע את רישום הפטנט.
(3) המתנגד, ולא המבקש, הוא בעל האמצאה. סעיף זה מאפשר להתיר את רישום הפטנט, אולם על שמו של המתנגד ולא על שם מבקש הפטנט.

הליך התנגדות לפטנט

אם לאחר בחינת בקשת הפטנט, קיבולה ע"י בוחני הפטנטים ופרסומה להתנגדויות למשך 3 חודשים ממועד הקיבול לא הוגשה התנגדות לבקשת הפטנט, הפטנט יירשם. אך במקרה שהוגשה התנגדות, ינוהל הליך ההתנגדות שרק בסופו יוחלט אם לקבל את הפטנט לרישום אם לאו.
הליך ההתנגדות לבקשת פטנט מתנהל כהליך משפטי לכל דבר ועניין, לרבות כתבי טענות, תצהירי עדות ראשית, חקירות נגדיות על התצהירים, סיכומים והחלטה של רשם הפטנטים או פוסק אחר בקניין רוחני המוסמך מטעמו לפסוק בתיק, אך הכל בכפוף לחוק הפטנטים ולסדרי דין מיוחדים שתוקנו מכוחו.
בסיום הליך ההתנגדות יוחלט אם לרשום את הפטנט, כולו או חלקו, לדחות את רישומו, להפעיל לגביו הליכי בחינה נוספים או חדשים, לתקן אותו, או לחלקו למספר פטנטים. על החלטה כזו ניתן לערער בפני בית המשפט המחוזי בירושלים.

ליווי וייצוג בהתנגדות לפטנט

כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ליווי וייצוג משפטי בהליכי התנגדות לפטנט.



ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים