התנגדות לסימן מסחר | יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


התנגדות לסימן מסחר

צור קשר לייעוץ וייצוג משפטי משתלם בהתנגדות לסימן מסחר אשר לדעתך לא ראוי לרישום או שהוא בבעלותך.

מה ניתן להשיג בהתנגדות לסימן מסחר?

התנגדות לסימן מסחר הינה הליך משפטי בפני רשם סימני המסחר, כנגד בקשה שקובלה לרישום ע"י מחלקת סימני המסחר בתום הליך הבחינה אולם בטרם נרשם סימן המסחר בפנקס סימני המסחר. בתום הליך הבחינה הבקשה מפורסמת להתנגדויות לתקופה של שלושה חודשים. בשלב זה, כל אדם מעוניין יכול להעלות את טענות התנגדותו לרישום משום שלדעתו היה על הרשם לסרב לרישום או שהסימן בבעלותו. בהעדר התנגדות הסימן יירשם.
הליך ההתנגדות לבקשת סימן מסחר מתנהל כהליך משפטי לכל דבר ועניין, לרבות כתבי טענות, תצהירי עדות ראשית, חקירות נגדיות על התצהירים, סיכומים והחלטה של רשם סימני המסחר או פוסק אחר בקניין רוחני המוסמך מטעמו לפסוק בתיק, אך הכל בכפוף לפקודת סימני מסחר [נוסח חדש], תשל"ב – 1972, ולסדרי דין מיוחדים שתוקנו מכוחה.
בסיום הליך ההתנגדות יוחלט אם לרשום את הסימן או את לקבל את ההתנגדות ולפיכך רישומו יידחה. על החלטה זו ניתן לערער בפני בית המשפט המחוזי.

מה לעשות כשמגישים התנגדות לסימן מסחר שלך?

עם הגשת התנגדות לבקשת סימן מסחר, עליך לפעול בדרך של תשובה להתנגדות. ללא תשובה להתנגדות ייראו אותך כמי שזנח את בקשתך והסימן לא יירשם. הגשת תשובה להתנגדות צריכה להיות מנוסחת היטב ולקחת בחשבון כי נטל ההוכחה לרישום הסימן הוא על מבקש הרישום ולא על המתנגד לבקשה.
במקביל ניתן לשקול אם יש מקום לפעול כנגד סימן המתנגד, כגון בהליך למחיקה או ביטול של סימן המסחר שלו, אם יש כזה.

ייעוץ וייצוג משפטי לקבלת הגנת קניין רוחני

משרדנו העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, מספק ייעוץ, ליווי וניהול הליכי התנגדות והליכי משפט אחרים בפני רשם סימני המסחר בישראל ובחו"ל ועוד.ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים


m>