הפרת סימן מסחר | יריב קדם עורך דין לאפליקציות וסטארט אפ

130

logo


המרד 29, ת.ד 50264, תל אביב, 61502 | טל. 03-6543210, פקס. 03-6543211, office@kedem-law.co.il

יצירת קשר

מלא פרטיך ונשוב אליך


הפרת סימן מסחר

הליכי משפט על הפרת סימן מסחר

תביעת הפרת סימן מסחר

תביעת הפרת סימן מסחר מוגשת לשם קבלת צו מניעה, מתן דין וחשבון ותביעה כספית בגין שימוש בסימן זהה או דומה לסימן המסחר הרשום לגבי טובין מאותו סוג או הגדר. את התביעה רשאי להגיש הבעלים הרשום של סימן המסחר הרשום, ובמקרה של סימן מסחר מוכר היטב גם אם הסימן אינו רשום.

צו מניעה בגין הפרת סימן מסחר

התביעה לצו מניעה בגין הפרת סימן מסחר מוגשת לבית משפט המחוזי, ובמסגרתה מגישים גם בקשה לצו מניעה זמני לשם מניעת מסחר במוצרים הנושאים את סימן המסחר, עד שיינתן פסק דין בתביעה. לעיתים תוגש בקשת צו המניעה במעמד צד אחד, במיוחד כאשר היא מוגשת יחד עם צווי חיפוש ותפיסה, כדי למנוע דיספוזיציה כלשהי (מכירה, העברה) של המוצרים והמלאי עד תפיסתם.

צווי חיפוש ותפיסה בגין הפרת סימן מסחר

כאשר קיימים מוצרים מפרים אצל הנתבע, מגישים יחד עם הבקשה הזמנית לצו מניעה גם בקשות במעמד צד אחד של צווי חיפוש ותפיסה של המוצרים, כדי לחפש ולתפוס אצל המפר את המוצרים המפרים ולמנוע העברה שלהם לשוק, וכן כדי לעשות בהם שימוש ראייתי. בסיום התובענה רשאי בית המשפט להורות על השמדת המוצרים (לאחר שנתן גם למשטרה הזדמנות לטעון בעניין זה למקרה שמנוהל גם תיק פלילי בגין ההפרה), העברתם לידי התובע בתמורה לשווים בשוק, או כל פעולה אחרת.

פיצוי כספי בגין הפרת סימן מסחר

במסגרת התובענה מוגשת גם תביעה למתן חשבונות על המכירות של המוצרים ע"י המפר ולפיצוי כספי על נזקים ואבדן הכנסות שנגרמו לתובע. יש בכך להמחיש את משמעותו של סימן מסחר: לשמור עבור בעל סימן המסחר על שוק הלקוחות שלו.

ייצוג משפטי בהפרת סימן מסחר

כמשרד העוסק בענייני טכנולוגיה, אפליקציות וקניין רוחני, משרדנו מספק ייעוץ וייצוג משפטי בתביעות הפרה של סימני מסחר.ליצירת קשר צלצלו 03-6543210 או השאירו פרטים


m>